Pierwsza praca we Wrocławiu – gdzie szukać lekarza medycyny pracy?

Rozpoczynając swoją karierę zawodową nowy pracownik musi dopełnić kilku istotnych z puntu widzenia prawnego obowiązków. Jednym z nich jest miłe dla każdego podpisanie umowy o pracę, a drugim mniej lubiane – wizyta u lekarza o specjalności medycyna pracy. Gdzie we Wrocławiu udać się na pierwsze badania pracownicze?

15748502096_a9db429c5d_o
Poradnia medycyny pracy we Wrocławiu znajduje się na: ul. Grabiszyńskiej 241C, Żelaznej 34, Gwarnej 6A, Żernickiej 215, Oławskiej 14, Legnickiej 40, Joannitów 10, Paczkowskiej 26, Żernickiej 215, Stabłowickiej 125, Bolesława Krzywoustego 290, Horbaczewskiego 35, Nowodworskiej 91A, Borowskiej 213, Ziemowita 1-9, Andrzeja Kmicica 3, Krętej 25 i Kamieńskiego 73A. Poza wymienionymi poradniami i przychodniami można także poszukać lekarzy medycyny pracy przyjmujących na wizyty prywatne.

W każdej poradni medycyny pracy umówisz się na wizytę z lekarzem medycyny pracy. Z uwagi na stanowisko i związane z nim zagrożenia możesz także poddany badaniu krwi, moczu, okulistycznemu czy rentgenowskiemu (badane są płuca na obecność gruźlicy). Najczęściej wykonasz je także na miejscu w laboratorium, przy czym należy pamiętać, że krew badana jest na czczo, a mocz należy pobrać z po nocnym spoczynku do sterylnego pojemnika na mocz (dostępny w aptekach) i nie przechowywać dłużej niż 24h. Jeśli nie – zostaniesz skierowany do najbliższego laboratorium diagnostycznego.
Wszystkie badania lekarskie do pracy przeprowadzane są zawsze na koszt pracodawcy. Określa to Kodeks Pracy w art 229 par 6. Pracodawca nie może wymagać od pracownika poniesienia kosztów badań lekarskich – jest to niezgodne z prawem.

Zapraszamy na:
http://www.emc-sa.pl/nasze-placowki/wroclaw-przychodnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *